قانون مالیات را قورت بده

هیچ شکی نیست که قانون مالیات های مستقیم از کلیدی ترین قوانین کشور می باشد(قانون مالیات را قورت بده) که به استناد از آن می توان از طریق سازمان امور مالیاتی، مالیات را از شهروندان دریافت کرد.

برای پرداخت مالیات از طریق شرکتها و اصناف باید افرادی آن را محاسبه کنند و تکالیف از پیش تعیین شده ای که توسط سازمان امور مالیاتی کشور مشخص شده را انجام دهند. افرادی که این امور را اداره می کنند به عنوان حسابدار شناخته می شوند. حسابداران معمولا با قوانین مالی و مالیاتی شناخت دارند تا بتوانند امور حسابداری را پیش ببرند.

ساده کردن مالیات

اگر بنا باشد حسابدار یا فردی که امور مالی و حسابداری را انجام می دهد مسلط به قانون مالیات های مستقیم نباشد باید فاتحه این حسابدار را خواند. این که گفته می شود باید مسلط باشد نه اینکه حفظ باشد چون هیچ کسی نمی تواند قانون را با این همه حجم حفظ کند، در اینجا منظور ما این است که وقتی قانون را باز می کند باید بتواند مفاهیم مواد قانونی را بخوبی درک کند که این کار نیاز به تمرین و آموزش زیاد دارد.

 

پیشنهاد می شود : فایل صوتی مقایسه بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی

 

مشکلاتی که پیش می آید

در اوایل شغل حسابداری برای بدست آوردن مهارتی بنام درک کتاب قانون مالیات های مستقیم نیاز به آموزش و تمرین دارد و این باید مستمر باشد چون متن کتاب قانون متنی حقوقی است و نیاز است تا با مفاهیم آن آشنا شوید.

مطلب پیشنهادی:  دانستنی های مهم درباره اظهارنامه

حال تصور کنید که فردی تازه کار بدنبال مبحثی از کتاب قانون مالیات ها می گردد. برای مثال شخص قصد دارد تا مواد مربوط به معافیت یا جرائم را جستجو کند خوب احتمالا وقتی کتاب را باز می کند سردرگم می شود چون نمی تواند مبحثی که نیاز دارد را پیدا کند و حتی نمی داند که در کدام باب و کدام فصل است.

در روشی که آماده کرده ام می توانید تمام کتاب قانون را فقط با یک نگاه آنالیز و بررسی کنید و به سادگی هر چه تمام تر آن را یاد بگیرید

در این مقاله و مقالات بعدی قصد دارم تا برای شما کتاب قانون را مقداری ساده سازی کنیم تا بتوانید با آن بهتر ارتباط بگیرید و از آن استفاده کنید. در مقالات بعد این ساده سازی بیشتر برای شما تشریح می شود.

خوب برای درک بیشتر و راحتی کار شما عزیزان قانون را به یک شکل ساختار برای شما آماده کرده ام که در زیر می توانید از آن استفاده کنید.

 

[ngg_images source=”galleries” display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”20″]

 

پیشنهاد می شود : کتاب الکترونیکی صفر تا صد حسابداری در یک هفته

 

تهیه شده توسط راوی حساب

3 دیدگاه برای “قانون مالیات را قورت بده

  1. اشتراک‌ها: تجزیه و تحلیل معادله حسابداری - راوی حساب

  2. اشتراک‌ها: دانلود رایگان مقاله حسابداری با ترجمه - راوی حساب

  3. اشتراک‌ها: قوانین مالیاتی فروشگاههای اینترنتی - آموزش حسابداری و مالیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *